Geçtiğimiz günlerde açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, 3. köprünün ihalesinin 3 Mayıs 2013 tarihinde basına açık bir şekilde yapılacağını açıkladı. Bununla birlikte ihale bedeli ise yaklaşık 6 milyar euro olarak söylenmekte.

3-havalimani-dunyanin-en-buyugu-olacak--11098

İstanbul’da yapımı için ihaleye çıkarılacak olan 3. havaalanı nerede sorusuna ise, 3. Havaalanı Şilede olduğunda 3. köprünün yolu da bu noktada güzel bir aktarma noktası olur ve ulaşım problemini çözer şeklinde fikirlerin yanında, 3. Havaalanı Kilyosta olacak çünki mevcut köprü ve yapılması planlanan 3. köprü güzergahlarının tamamına yönelik hizmet vermeye müsait bir konumda olacağı fikirleri de beyan ediliyor.

Ancak bu sorunun yanıtını İstanbul halkı vermelidir, bu şehirde fiilen yaşayan insanlar var iken bu kararın yükünü başka insanların alması çok gereksiz bir hal alacağı gibi, rant kavgalarına da yol açacaktır.

Kent genelinde yaşayan insanların kendi semtleri hariç 3 alternatife oy verme hakkı sunulmalı ve insanların taleplerine göre inşai işlere başlanmalıdır.

Fakat tüm bunları görmek istemeyen bazı rant düşkünleri kararlarını vermiş ve 3. Havalimanı nerede yapılacak sorusuna Arnavutköy İlçesi’ne bağlı Yeniköy, Tayakadın, Akpınar ve İhsaniye köyü sınırları içerisinde olacak yanıtını vermektedirler, herkese hayırlı işler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir